"Két választókört látogattunk meg, nagy benyomást tett ránk, amit ott láttunk, örülünk ennek" - jelentette ki Elisabetta Gardini olasz képviselő. Hozzátette, hogy a szavazás teljesen nyílt és átlátható volt, beszélgettek a választókkal, a hazai megfigyelőkkel. A szavazók - mint Gardini mondta - elégedetten nyilatkoztak.
Az európai parlamenti képviselő érdeklődéssel várja a szavazóhelyiségekben először használt web-kamerás megfigyelés eredményét. Szerinte az uniós tagországoknak nem lenne pénze erre a rendszerre.
Allen Richardson Nagy-Britanniából úgy vélte, hogy azokban a szavazókörökben, amelyeket meglátogattak, mindent megtesznek a választási visszaélések, például a szavazólapok tömeges bedobásának megelőzése érdekében.
Ewald Stadler osztrák európai parlamenti politikus szerint az orosz elnökválasztás sokkal tisztességesebb és nyitottabb, mint sok európai országban. A képviselő szamarai tapasztalatait összegezte.
Eközben a Golosz választási jogvédő szervezet honlapján elhelyezett visszaélési térkép adatai szerint több mint 3000 szabálysértés történt. A leggyakoribb, hogy a munkahelyi főnökség nyomást gyakorolt a beosztottaira a szavazással kapcsolatban, de számos - lakóhelytől távoli szavazás során tapasztalt - szabálysértésről számoltak be a társadalmi szervezet választási megfigyelői.
Vlagyimir Csurov, az orosz központi választási bizottság elnöke ugyanakkor annyira elégedett a választási csalások kiszűrésére és megakadályozására felállított web-kamerás rendszerrel, hogy sajtótájékoztatóján kijelentette: felajánlják a módszert Franciaországnak és az Egyesült Államoknak is, ahol az idén szintén lesz elnökválasztás.